Sponsor

Nogle af klubbens sponsore og samarbejdspartnere:

 

Atlantik Travel: www.atlantik-travel.dk

Odense Å-Sammenslutningen: www.odense-aa.dk

Danmarks Sportsfiskerforbund: www.sportsfiskeren.dk

Go-Fishing: www.go-fishing.dk

Ivans Lystfiskeri: http://www.ivanslystfiskeri.dk/

Odense Jagt og Fritid:

Fri-Bikeshop Faaborg: https://www.fribikeshop.dk

Michaels Jagt og Fritid: http://www.michaelsjagt.dk/

 

 

ggDenne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 

 

 

 

 

 

Navigation

Hvem er online

Der er i øjeblikket 0 brugere og 1 gæst online.

Log ind

Konkurrencer

Sponsorer til Påskekonkurrencen 2018

Danske Bank - Danmarks Sportsfisker Forbund - Faaborg Ssportsfisker Klub - Agernæs Saltvands Søer - Gl.Avernæs - Vivis Blomster - Midtfyns Bryghus - Vikibng Rubber - EDC Faaborg - Rema1000 - Cabinplant - Outdoor Fyn - Odense Jagt & Fritid - Smørrebrøds Cafeen - Domino - Superbrugsen Faaborg - Løveapoteket Faaborg - 2 BIZ - Sydbank - Jan Sørensen - Go Fishing - Fri Bikeshop Faaborg - Per Olsen - Ivans Lystfiskeri - Faaborg Olie & Skibshandel - Båd & Motor - Bjørnø Færgen - Fisk & Fri - Michaels Jagt & Fiskeri - Havørred Fyn - Atlantik Travel - Frk.Jensen - Bønnelundgård Ferie og Lystfiskeri - Ole Lautrup - Denmark Fishing Lodge - LeBock         - Rasmus Folk Olsen - Fasirpoint Outdoor - Greg Zilineck - Det Gamle Røgeri - Louis Nielsen    - Lene Lumbye Lucke - Kim Pedersen.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Præmieliste til Påskekonkurrenen 2018

1. Præmie:

        1 Fiskerejse                                               Faaborg Sportsfiskerklub                                                                                                         Atlantik-Travel                                                                                                                         Cabinplant                                                                                                                               Skorstensfejermester Ole Lautrup

        1 Pokal                                                      Domino

        1 Sortiment Godtøl                                     Midtfyns Bryghus

        Røgning af 2 fisk                                        Det Gamle Røgeri

2. Præmie:

        1 Spinnestang. Tyran Nc 9`6"                     Michaels Jagt & Fiskeri

        1 Spinnehjul Quantum 20                           Michaekls Jagt & Fiskeri

        1 par Neoprenwaders                                 Viking Rubber       

        3 Snurrebasser                                          Michaels Jagt & Fiskeri

        1 fl Vin                                                      Gl. Avernæs

3. Præmie:

        1 Spinnestang Kinetic 8"                            Båd & Motor

        1 Spinnehjul Tica Cambria                          Båd & Motor

        1 Oliemaleri                                              Lene Lumbye Lucke

        1 Rygsækstol                                            Michaels Jagt & Fiskeri

        1 Fiskeguide                                              Havørred Fyn

4. Præmie:

        1 Spinnestang Ron Thompson 9`2"            Odense Jagt & Fritid

        1 Spinnehjul Viva 2000                             Fri Bike Shop

        1 Rygsækstol                                           Fairpoint Outdoor

        1 Sortiment Wobler                                  Jan Sørensen

5. Præmie:

        1 Neopren Waders                                   Viking Rubber

        1 sæt Termoundertøj                               Viking Rubber

        1 Gavekort                                              Louis Nielsen

        1 Sortiment Godtøl                                   Midtfyns Bryghus

6. Præmie:

         1 Gavekort 700,- kr                                Ivans Lystfiskeri

         1 Havstang Kinetic Devil Fish                   FSK

         1 Havhjul Kinetic 30                                FSK

         1 Sortiment Havjigs                                Gregory Zilinek

7. Præmie:

         1 Spinnestang Kinetic 9"                         Båd & Motor

         1 Spinnehjul Tica 2000                            Fri BikeShop

         1 Rygsæt                                               Sydbank

         1 Vinterhue                                            Jan Sørensen

8. Præmie:

         1 Spinnestang Sierra9,2"                        Go Fishing

         1 Sæt Termoundertøj                             Viking Rubber             

         1 Sortiment Wobler                                2BIZ

         2 Fl. Vin                                                Bønnelundgaard

9. Præmie:

         1 Spinnestang Sierra 10"                       Go Fishing

         1 Sierra Bodysuit                                  Michaels Jagt & Fiskeri

         2 Par Termosokker                                LeBock

10. Præmie: 

         1 Fangstnet                                          FSK

         1 Termoflaske                                       Outdoor Fyn

         1 Par Neoprensokker                            Michaels Jagt & Fiskeri

Junior Præmie:

         1 Junior Spinnesæt Kinetic                    FSK

         1/2 Årsabonnement                              Fisk & Fri

         Div. Endegrej                                       Agernæs Saltvands Søer / Jan Sørensen

         1 Cap                                                  D.S.F.

Pige Præmie:

         1 Købmandskurv                                  Rema 1000

         1 Sosrtiment                                        Løve Apotek Faaborg

         1 Gavekort 2 x Platte                            Smørebrødscafeen

Til Påskens bedste fisk:

         Frokost for 4 personer i det Gamle Røgeri`s - Udendørs servering, når den åbner.                                                                                                                    

                                                                 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turkalender Forår 2018

 

  24. februar                                  Turleder   Per Holmsgaard

¤ Alm. Kystkonkurrence                   Ass.         Jørgen Pedersen

 

10. marts                                       Turleder    Jørgen Pedersen

¤ Bjørnø                                         Ass.          Søsren Lund

 

  24. marts                                     Turleder    Bent Murrekilde

 ¤  Drejø                                        Ass.           Henning Højer

 

29. marts-2.april                             Turleder   Kim D. Laursen

     Påsksekonkurrence                     Ass.         Per Olsen

 

  7. april                                         Turleder   Per Olsen

¤  Nordfyn/Vest                                Ass.        Kim D. Laursen 

 

21. april                                          Turleder    Jack Feldtsing

 ¤  Ø-Tur                                         Ass.          Kim D. Laursen

 

 5.  maj                                          Turleder     Henning Højer

 ¤ Langeland                                     Ass.          Bent Murrekilde

 

 26. maj                                           Turleder    Søren Lund

¤  Alm. Kystkonkurrence                   Ass.          Per Holmsgaard

 

P.S. -   ¤ mærkede ture er gældende i klubmesterskab